PZW Człuchów  |  KONTAKT  |  LINKI 

WspółpracaBig Carp Portalpelzercrazycarpsklep karpiowy
Członkowie CKK

karpik Prezesa
Karol Dziemiańczyk
Grzegorz
Grzegorz Berezowski
Patrol SSR
Winicjusz Białek
Łukasz
Łukasz Szeremeta
Bartek
Bartek Szmoleń
Darek
Darek Kęsik
Tomek
Tomek Kowcun
Karol
Karol Winiarski
Maciej
Maciej Wdowczyk
Piotrek
Piotrek Bartecki
Kaziu
Kazimierz Januszewski


Towarzyskie Zawody Karpiowe - jez. Wandzińskie 2011

Dodano: 28.08.2011

W dniach 19-21 sierpnia 2011r. nad jeziorem Wandzińskim miało miejsce spotkanie miłośników karpiarstwa o charakterze Towarzyskich Zawodów Karpiowych zorganizowanych przez Człuchowski Klub Karpiowy przy PZW w Człuchowie. W szranki stanęło 12 drużyn, każda składająca się z dwóch zawodników. Impreza ściągnęła wielu wyśmienitych łowców, którzy z pozytywnym nastawieniem gotowi byli do holu dużych karpi pływających w "Wandzinku". O godzinie 16.00 wszystkie załogi meldują się na zbiórce przy zatoce jeziora od strony "Drzymałówki"....

CKK&SBK

Zbiórka wszystkich uczestników zawodów


Kilka słów Prezesów PZW Człuchów i CKK, którzy po serdecznym powitaniu zawodników i przybyłych gości sprawy oddają w ręce sędziego, który po omówieniu spraw regulaminowych i organizacyjnych przystępuje do losowania stanowisk. Jak to zawsze bywa po każdym losowaniu jedni mniej, inni bardziej zadowoleni z wyników losowania rozjeżdżają się na swoje miejscówki oddając się przygotowaniom do zawodów, które dźwiękiem magicznej trąbki o godzinie 18.00 ruszyły pełną parą. Jednym zdaniem WOLNOOO NĘĘĘCIĆ!

Losowanie

Losowanie 1 drużyny zapoczątkował przyszły adept karpiarstwa

fotka przed rozpoczęciem

Wspólne zdjęcie przed zawodami

Miło było popatrzeć jak wyśmienite zakąski wpadają do wody i rozpoczyna się oczekiwanie na pierwsze biiiiip. W oczekiwaniu na brania wokół łowiska ma miejsce ogólnie rozumiana integracja. Jak to ostatnimi czasami bywa zasiadka na karpia bez deszczu to jak mówią nie zasiadka. I tym razem pogoda nie rozpieszczała. Jednego dnia przelotne ale intensywne opady deszczu, drugiego dla odmiany chłodny porywisty wiatr. Pomimo wykwintnych kulek i pelletu i innych ziaren karpie jakby nie doceniały naszych bądź co bądź polubownych zamiarów. Brać nie chciały. Mimo wszystko kilku drużynom udaje się złowić punktowane ryby. Koledzy z Chojnic na "9" łowią kilka punktowanych karpi w tym jak się później okazuje największą rybę-karpia o masie około 11 kg. Piękna sztuka. Łukasze Biesek i Janikowski zostają liderami i raczej niezagrożeni korzystają z uroków łowiska. 

Karp 11kg

Największa ryba zawodów, karp około 11kg złowiony przez Łukasza Bieska

Trwa zacięta walka o pozostałe miejsca. Winicjusz Białek doławia dwie ryby o łącznej masie 5,750 kg. Koledzy z "11" Karol Dziemiańczyk i Maciej Wdowczyk nie próżnują, Dwie złowione przez nich szt. o masie 2,84 kg i 6,43 kg dają im jak na razie 2 miejsce.

Karp 6,43

"Złota rybka" o masie ponad 6 kg

Przy słabych braniach o pechu może mówić Michał Dorsz z "15", który łowi karpia, któremu waga wskazuje ..... 2 dag. za mało do punktowanego wymiaru. Krzysiek Rekowski z Markiem Myszką również nie próżnują i łowią swoją punktowaną rybę . Stanowisko nr 13 w nocy finiszuje i Tomek Kowcun z Darkiem Kęsikiem rano mogą się pochwalić dobrą "szósteczką". W międzyczasie kilka ryb się spina, w tym również na '"13" chłopaki tracą ładną sztukę.

Złów i Wypuść

Zgodnie z zasadą "NO KILL" ryba wędruje do wody

Niedziela rano przywitała nas ładną pogodą. Ukłon ku słońcu i do boju bo do końca potyczki kilka godzin. Jakież było zdziwienie jak Jurek na "plaży" w kilkanaście minut ma cztery ładne odjazdy. Jaka szkoda,że udaje się jemu wyholować tylko jedną sztukę :))))))))))))))).
Należy wspomnieć o kłopotach chłopaków na "13" z akumulatorkami od aparatu. Poprosili więc grzecznie kolegę o podrzucenie czterech, grubych paluszków. Oczywiście nie powinno być z tym najmniejszych problemów. Jakież było ich zdziwienie jak dostarczono im cztery wymarzone paczki przepysznych Lajkoników. :)))))))))))) Serdecznie pozdrawiamy dostawcę Henia.

Lajkoniki

"Paluszki" do aparatu w prezencie od Henia

Niesamowite emocje do samego końca. W końcu odgłos trąbki daje sygnał kończący zawody. Cóż, pozostaje spakowanie sprzętu, uprzątniecie miejscówek. Czas na ogłoszenie wyników:

I miejsce - drużuna: Łukasz Biesek, Łukasz Janikowski - 30.960 pkt
II miejsce - drużuna: Karol Dziemiańczyk, Maciej Wdowczyk - 9.270 pkt
III miejsce - drużuna: Tomasz Kowcun, Dariusz Kąsik - 6.400 pkt
IV miejsce - drużuna: Winicjusz Białek, Bartosz Smoleń - 5.750 pkt
V miejsce - drużuna: Stawiarz Jerzy, Stawiarz Paweł - 2.760 pkt
VI miejsce - drużuna: Marek Myszka, Krzysztof Rekowski - 2.500 pkt

Zwycięzcy

Zwycięzki zespół

II miejsce

Zdobywcy II miejsca

II miejsce

Brązowi medaliści

W całych zawodach złowiono 15 punktowanych karpi. Punktowalo 6 spośród 12 drużyn. Zawody sąeziowali: Mirosław Węglowski i Henryk Wdowczyk.

Dziękujemy obecnym za współzawodnictwo, sędziom za cierpliwość, w szczególności Leśnictwu Wałdowo za udostepnienie "swoich włości" a przede wszystkim sponsorom zawodów Firmie Nur Center z Chojnic, Kazimierzowi Januszewskiemu i Firmie Jaxon, Piotrkowi Barteckiemu, Kołu PZW Człuchów, a wszystkim innym za wyrozumiałość. Do zobaczenia za rok na kolejnych zawodach, bo z pewnością impreza nabierze charakteru cyklicznego i ma szanse zyskać dużą renomę regionalną i ogolnopolską.

Z karpiowym pozdrowieniem Człuchowski Klub Karpiowy.

fotka na koniec

Wspólna fotka na zakończenie

(Zobacz więcej zdjęć)


Copyright © 2009-2011 CKK Człuchów. Designed by Maciej Wdowczyk
Strona zoptymalizowana dla rozdzielczości od 1024x768 pikseli. Zalecane przeglądarki: IE 7.0 lub wyższa, FF 3.0 lub wyższa.
Analiza oglądalniści: odwiedzin