PZW Człuchów  |  KONTAKT  |  LINKI 
Pogoda
Pogoda dla regionu

WspółpracaBig Carp Portalcarp planetTCTTCTPomorski Portal KarpiowyCarp Trawel Teampelzer crazycarp sklep karpiowy eurofishing
Członkowie CKK

karpik
Karol Dziemiańczyk
Grzegorz
Grzegorz Berezowski
Winek
Winicjusz Białek
Łukasz
Łukasz Szeremeta
Bartek
Bartek Szmoleń
Darek
Darek Kęsik
Tomek
Tomek Kowcun
Karol
Karol Winiarski
Maciej
Maciej Wdowczyk
Piotrek
Piotrek Bartecki
Kaziu
Kazimierz JanuszewskiIII Puchar Człuchowskiego Klubu Karpiowego

III Puchar Człuchowskiego Klubu Karpiowego w tym roku odbył się w dnich 16 - 18 września 2016. Jesienne zawody na Wandzinku cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem, tak było również i w tym roku. Partnerem imprezy był już od wielu lat dzielnie nas wspierający salon wędkarski Crazy Carp z Kępna oraz firma AJ Group - producent obuwia wodoodpornego marki PROS. Towarzyski charakter zawodów przyciągnął oprócz karpiarzy lokalnych również zawodników z terenu Pomorza i Kujaw.

W piątek o 9.00 tradycyjnie zbiórka, odprawa startowa, losowanie i wyjazd na stanowiska. O godz. 12 nastąpiło rozpoczęcia zawodów. Sędzią głównym zawodów był Winicjusz Białek, który dał radę i sędziował całe zawody zarówno dzielnie jak i sprawiedliwie.
Pogoda jak na drugą połowę września była całkiem nie zła, ciepło, ale wietrznie i noc w księżycowej pełni. Zjawiska pogodowe nie miały jednak większego wpływu na brania, bo ryby żerowały dobrze co przełożyło się na niezły wynik całych zawodów.

Do wieczora padło kilka karpi szczególną aktywność można było zaobserwować na st. 15 tam było najwięecej brań ale i kilka spinek.
W sobotę brania rozpoczęły się na dobre, na prowadzenie wyszło stanowisko 13 (9 ryb), na drugim miejscu stanowisko 15 (6 ryb) nieźle również wyglądały stanowiska 3 i 10 (po 4 ryby). Praktycznie każda drużyna punktowałą więc nieźle jak na 2 dzień zawodów.

W niedzielę na dobre rozkręciła się 15-stka gdzie przez samą niedzielę złowiono tam 9 karpi, osiągając tym samym końcową wagę wszystkich ryb wynoszącą 134,25 kg co daje najwyższy wynik w historii zawodów na Wandzinku. Tym samym drużyna ta wyszła na prowadzenie z miażdżącą przewagą. Na drugie miejsce spadło stanowisko nr 3. Walka o trzecie między stanowiskami 10, 1 i 13, trwała do samego końca, jedna niewielka ryba mogła zaważyć na ostatecznym wyniku. Po zaciętej walce trzecie miejsce zajęło stanowisko nr 10. Czwarte miejsce przypadło drużynie na stanowisku 1, na którym Bartosz Smoleń złowił największą rybę zawodów - karpia o wadze 15,4 kg, który został uznany jako oficjalny rekord łowiska.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

I miejsce: Kolter Mateusz, Krauze Piotr, st. 15 - 134,25 kg (15 ryb)
II miejsce: Buczkowski Maciej, Buczkowski Tomasz, st. 3 - 65,00 kg (9 ryb)
III miejsce: Biesek Łukasz, Janikowski Krzysztof, st. 10 - 48,10 kg (6 ryb)
IV miejsce: Anna Hryszkiewicz, Bartosz Smoleń, st. 1 - 46,60 kg (6 ryb)
V miejsce: Weilandt Maciej, Szrejber Krzysztof, st. 13 - 44,35 kg (6 ryb)

Big Fish - karp 15,40 kg - Bartosz Smoleń

Podsumowując cały cykl zawodów, które miały miejsce na jez. Wandzińskim uważamy za udany. Ryby w tym roku współpracowały bardzo dobrze, co widać po wynikach poszczególnych zawodów. Wierzymy, że kolejny sezon będzie równie ciekawy. Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili i byli z nami, oraz tym którzy nam pomagali i wspierali w organizacji wszystkich zawodów.

Do zobaczenia w 2017 roku
Z karpiowym pozdrowieniem Karpiarze z CKK

(Zdjęcia z zawodów)

Copyright © 2009 - 2011 CKK Człuchów. Designed by Maciej Wdowczyk
Strona zoptymalizowana dla rozdzielczości od 1024x768 pikseli. Zalecane przeglądarki: IE 7.0 lub wyższa, FF 3.0 lub wyższa.
Analiza oglądalniści: odwiedzin