PZW Człuchów  |  KONTAKT  |  LINKI 
Pogoda
Pogoda dla regionu

WspółpracaBig Carp Portalcarp planetTCTTCTPomorski Portal KarpiowyCarp Trawel Teampelzer crazycarp sklep karpiowy eurofishing
Członkowie CKK

karpik
Karol Dziemiańczyk
Grzegorz
Grzegorz Berezowski
Winek
Winicjusz Białek
Łukasz
Łukasz Szeremeta
Bartek
Bartek Szmoleń
Darek
Darek Kęsik
Tomek
Tomek Kowcun
Karol
Karol Winiarski
Maciej
Maciej Wdowczyk
Piotrek
Piotrek Bartecki
Kaziu
Kazimierz JanuszewskiII Puchar Człuchowskiego Klubu Karpiowego

Po upalnym lecie nadszedł w końcu czas na długo wyczekiwane jesienne zawody, które odbyły się w dniach 18 - 20 września 2015. Zostały rozegrane pod nazwą "II Puchar Człuchowskiego Klubu Karpiowego" i zorganizowane przez tenże Klub. Sponsorami imprezy byli: salon wędkarski Crazy Carp z Kępna oraz firma AJ Group - producent obuwia wodoodpornego marki PROS. Towarzyski charakter zawodów przyciągnął drużyny głównie z Pomorza, ale nie zabrakło również stałych bywalców z Wielkopolski.

1

W piątek o 9.00 tradycyjnie zbiórka, odprawa startowa, losowanie i wyjazd na stanowiska. O godz. 12 sygnał do rozpoczęcia zawodów oddał sędzia Winicjusz Białek, któremu dzielnie pomagał jego syn Hubert.

2No to zaczynamy losowanie

3Wspólne zdjęcie przed rozpoczęciem zawodów

Nadszedł czas na sprawdzenie wcześniej zaplanowanej strategi na przechytrzenie cwanych i nieufnych wandzińskich karpi. Każda drużyna miała jakiegoś "asa" w rękawie, który miał dać dobry wynik, jednak jak to w praktyce bywa nie zawsze ten "as" przynosi szczęście.
Do wieczora cisza na stanowiskach, ryby nie współpracują, ale dobre humory dopisują wszystkim, integracja, nowe znajomości to ważny aspekt każdych tego typu zawodów. Tym razem padło na brzeg od strony plaży, było wesoło przy tej okazji pozdrawiamy cały team "Wild Carp" z Sianowa.
Piękny sobotni poranek okazał się szczęśliwy dla 4 drużyn które miały po jednej złowionej rybie. Największa z nich to pełnołuska piękność o wadze 10,95kg złowiona na stanowisku 7.

4Prawie 11 kg pełnołuskiego szczęścia

5Wielkopolska atakuje

6Pierwsza ryba na st. 17

8Pierwsza ryba na st. 11

Nadszedł więc czas na przerzucenie zestawów i wyczekiwanie na te największe, które pływają w Wandzinku. Cały dzień okazał się praktycznie bez brań, ale nie ma co się poddawać w końcu przed nami ostatnia noc, która zwykle daje ciekawe wyniki. i właśnie tej nocy odpaliła "bankowa" 11 oraz 17.

6aKolejna ryba na st. 17

8aKolejna ryba na st. 11

8big"Karolek" był największą ryba zawodów złowiona przez Bartka na st. 11


W niedzielny poranek sędzia Wini maił co robić, bo 7 drużyn przedstawiło swoje ryby do ważenia. Najwięcej złowiono na st. 11, łącznie 3 sztuki w tym dyżurny karp o nazwie "Karolek", który ważył 13,65kg i okazał się w końcu największą rybą zawodów. Dołowiła 17 oraz stanowisko 5, gdzie złowiono 2 ryby, a stanowiska 1, 7, 9, 16 po jednej rybie.

7Stanowisko 1 jest "magiczne" dla SBS Team

 

9"Kochana" rybka na st. 5

9aKolejny waleczny karp na st. 5

10Prezesom na st. 14 też się coś złowiło

11Truskawkowy smakosz złowiony na st. 9

12Na st. 16 złowili "dzikiego karpia"

Zostało jeszcze kilka godzin łowienia, co prawda st. 11 było już raczej poza zasięgiem to między kilkoma drużynami walka trwała o podjum do samego końca, bo nawet jedna najmniejsza ryba mogła zmienić końcową klasyfikację. Jednak poza niepunktowanym jesiotrem którego złowiono na st. 5 nic się nie zmieniło.
O godz. 14.00 sędzia wydał sygnał kończący zawody. Nadszedł czas na to czego nie lubi chyba nikt, czyli pakowanie karpiowego ekwipunku. O 15. zbiórka przy stanowisku 11, i nagrodzenie laureatów poprzez wręczenie pucharów, bonów zakupowych i nagród od sponsorów. Na koniec pamiątkowe zdjęcie pożegnanie i powrót do domu.

13Czas na podsumowanie

Klasyfikacja końcowa

Klasyfikacja

13Bartosz Smoleń otrzymał nagrodę za BIG FISH

13Zdobywcy I miejsca

13Zdobywcy II miejsca

13Zdobywcy III miejsca

13Zdobywcy IV miejsca

Podsumowując cały cykl zawodów, które miały miejsce na jez. Wandzińskim uważamy za udany. Był to rok w którym zetknęliśmy się po raz pierwszy z nowymi wydarzeniami dzięki którym nabraliśmy wielu nowych doświadczeń począwszy od imprezy "Karpiarze dla Huberta" potem puchar II Pomorski Puchar SBS przez I Karpiowe Mistrzostwa Okręgu Słupskiego (eliminacje do PCM 2015) po II Puchar CKK. Wiele się działo, poznaliśmy wiele nowych, wspaniałych i życzliwych osób. Wierzymy, że kolejny sezon będzie równie ciekawy. Dziękujemy wszystkim którzy nas odwiedzili i byli z nami, oraz tym którzy nam pomagali i wspierali w organizacji wszystkich zawodów.

Do zobaczenia w 2016 roku
Z karpiowym pozdrowieniem Karpiarze z CKK

13Pamiątkowe zdjęcie na koniec

Copyright © 2009 - 2011 CKK Człuchów. Designed by Maciej Wdowczyk
Strona zoptymalizowana dla rozdzielczości od 1024x768 pikseli. Zalecane przeglądarki: IE 7.0 lub wyższa, FF 3.0 lub wyższa.
Analiza oglądalniści: odwiedzin