PZW Człuchów  |  KONTAKT  |  LINKI 
Pogoda
Pogoda dla regionu

WspółpracaBig Carp Portalcarp planetTCTTCTPomorski Portal KarpiowyCarp Trawel Teampelzer crazycarp sklep karpiowy eurofishing
Członkowie CKK

karpik
Karol Dziemiańczyk
Grzegorz
Grzegorz Berezowski
Winek
Winicjusz Białek
Łukasz
Łukasz Szeremeta
Bartek
Bartek Szmoleń
Darek
Darek Kęsik
Tomek
Tomek Kowcun
Karol
Karol Winiarski
Maciej
Maciej Wdowczyk
Piotrek
Piotrek Bartecki
Kaziu
Kazimierz JanuszewskiII Pomorski Puchar SBS Tactical Bait

W dniach 4-7 czerwca 2015 na jez. Wandzińskim odbył się II Pomorski Puchar SBS Tactical Bait. Organizatorem imprezy był Człuchowski Klub Karpiowy, a sponsorem sklep wędkarski SUMIK z Zabrza, wyłączny dystrybutor marki SBS na Polskę.
Ubiegłoroczna, bardzo udana pierwsza edycja tej imprezy wzbudziła duże zainteresowanie, w związku z tym wszystkie miejsca zostały zajęte już wkrótce po ogłoszeniu terminu zawodów. Podobnie jak w zeszłym roku tak i w tym pojawił się gość specjalny Mariusz Stopyra – właściciel sklepu Sumik. Tym razem do walki o najwyższe laury wystawił 2 teamy SBS, pierwszy składający się z syna Adriana i kolegi Henryka oraz drugi to Pomorski Team SBS, który reprezentowali nasi klubowi koledzy Tomek i Grzegorz. Poza tym udział imprezie brały drużyny z Pomorza, Wielkopolski, Kujaw i Mazowsza.

1

Zawody rozpoczęły się w czwartek punktualnie o godz. 9.00. Odprawę poprowadził tradycyjne Prezes CKK Maciej Wdowczyk. Po przywitaniu przybyłych gości i omówieniu regulaminu zawodów nadszedł czas na losowanie stanowisk. Już na tym etapie pojawiły się pierwsze emocje, każdy przecież chciał wylosować te najlepsze, „bankowe” skrajne miejsce.

2Losowanie stanowisk

Po losowaniu drużyny rozjechały się na swoje stanowiska, by rozpocząć przygotowania do zawodów. Na stanowisku nr 1, które przypadło jednemu z teamów SBS, przez cały okres zawodów można było oglądać produkty oraz nowości jakie przygotowała firma SBS, a naprawdę było co oglądać.

9Tajna broń

O godzinie 12.00 nastąpiło rozpoczęcie zawodów. Pogoda jak to już bywa na zawodach nigdy nie jest wymarzona. W dzień temperatury znacznie powyżej 20st.C, a w nocy w granicach zera, na płytkiej wodzie nie wróżyły zbyt wielu brań do tego doszło bardzo wysokie ciśnienie. Jednak potencjał jeziora zawsze dawał nadzieje na niezły wynik. Pierwsza doba wypadła dosyć spokojnie, złowiona została tylko jedna ryba na st. nr 3. W ciągu dnia dołowiono jeszcze 7 karpi z których największy ważył 10 kg i został złowiony na st. 7.

2Zig-rigowy połów

10Dyszka zameldowała się na st. 7

3Pierwszy na stanowisku 15

Atmosfera na zawodach jak zwykle wyśmienita, pełna integracja, dużo humoru, ale zawody to zawody trzeba przechytrzyć niechętnie biorące ryby i zapracować na dobry wynik. Słoneczna pogoda w ciągu dnia i wysokie ciśnienie, spowodowało, że karpie zaczęły pokazywać się przy powierzchni co przemawiało za zastosowaniem metody do łowienia w toni zwanej zig-rig, co jak się potem okazało był to strzał w 10. Prawie 80% ryb złowionych zostało właśnie na na tą metodę.

Kolejna doba przyniosła 13 karpi, wśród nich „złota rybka” o wadze 11.70 kg złowiona na st. 8, jak się potem okazało była to największa ryba zawodów.

5Największa ryba zawodów, karp 11,70 kg złowiony przez Darka na st. nr 8

16Kolejny karp zwycięzkiej drużyny

 

k1Jeden z karpi Karola ze stanowiska nr 4

12Karp 8,40kg złowiony przez Michała

8Złota rybka Henryka ze stanowiska nr 1

W niedzielę jak zwykle emocjonująca walka o podium, a jak to na Wandzinek przystało w niedzielę zawsze coś się dołowi więc emocje były do samego końca. O pierwsze miejsce walczyły drużyny ze stanowiska 7 i stanowiska 15, a miejsce trzecie było w zasięgu kilku drużyn. Do godziny 14.00 wyznaczającej zakończenie zawodów dołowiono jeszcze 5 karpi, które ustaliły ostateczną klasyfikację.

17Karp ze stanowiska nr 17

33Niedzielny połów na stanowiskiu 15

35Na 14 też coś upolowali

36Ładna sztuka zameldowała się na 13

37Karp 11,60 ze stanowiska nr 2

16Adrian walczył do końca i złowił karpia 8,2kg

Jak widać łowiły stanowiska, które były usytuowane praktycznie na środku zbiornika - zwycięska 7 oraz drużyny na stanowiskach 15, 2, 5 i 8. Co ciekawe skrajne „bankowe” stanowiska wypadły słabo. Wnioskować można, że tym razem ryba skupiła się w środkowej części jeziora, co przy zastosowaniu odpowiedniej techniki pozwoliło uzyskać dobry wynik. Podsumowując, to kolejna udana impreza, już dzisiaj dystrybutor marki SBS zapowiedział kolejną III edycję.

Klasyfikacja końcowa

6

z0Nagrody od sponsora ufundowane przez sklep wędkarski "Sumik" z Zabrza

z1Zwycięzka drużyna

2 miejsceDrużyna z II miejsca

z3Drużyna z III miejsca

UczestnicyUczestnicy II Pomorskiego Pucharu SBS Tacticl Bait

Copyright © 2009 - 2011 CKK Człuchów. Designed by Maciej Wdowczyk
Strona zoptymalizowana dla rozdzielczości od 1024x768 pikseli. Zalecane przeglądarki: IE 7.0 lub wyższa, FF 3.0 lub wyższa.
Analiza oglądalniści: odwiedzin