PZW Człuchów  |  KONTAKT  |  LINKI 
Pogoda
Pogoda dla regionu

WspółpracaBig Carp Portalcarp planetTCTTCTPomorski Portal KarpiowyCarp Trawel Teampelzer crazycarp sklep karpiowy eurofishing
Członkowie CKK

karpik
Karol Dziemiańczyk
Grzegorz
Grzegorz Berezowski
Winek
Winicjusz Białek
Łukasz
Łukasz Szeremeta
Bartek
Bartek Szmoleń
Darek
Darek Kęsik
Tomek
Tomek Kowcun
Karol
Karol Winiarski
Maciej
Maciej Wdowczyk
Piotrek
Piotrek Bartecki
Kaziu
Kazimierz JanuszewskiII Towarzyskie Zawody Karpiowe 2013

Dodano: 12.08.2013

Kolejna bo już II edycja Towarzyskich Zawodów Karpiowych zawodów dobiegła końca. Data przypadła na 26-28.08.2013r. Upalna aura wystawiła na próbę nie tylko karpie ale również ich łowców. Poranna odprawa jeszcze w przyjemnej temperaturze, losowanie i zajmowanie stanowisk. O 10.30 na sygnał klaksonu zadany przez sędziego Macieja zawody zostały rozpoczęte. Doświadczenie karpiarza mówi, że w upalne dni karpie lepiej żerują w nocy więc wielu zawodników idąc tą drogą ze spokojem i bez pośpiechu zaczęła organizować swoje stanowiska. Byli też tacy zawodnicy którzy w pierwszym dniu nie zdążyli i musieli kończyć na drugi dzień :).

1
Ci Panowie łowią tylko duże sztuki

2
Bartecki Team składał się z 3-osobowej drużyny z Nico na czele

Cały piątkowy dzień minął bez piiiii....... i dopiero około 21.30 coś się ruszyło na stanowisku 11, pierwszy karp 6,5kg wylądował na macie. Od soboty karpie zaczęły łowić stanowiska od strony plaży, co dało pewien obraz na to, że ryby są na głębszej wodzie i tam też żerują.

3Pierwsza ryba zawodów

Na stanowisku 12 Darek łowi karpia 10.30kg, potem Winek ze stanowiska 17 na swój tajny zestaw zakończony "Wini-rigiem" łowi prawie 9kg sztukę wskazuje, że rybki w końcu zaczęły żerować.

4
Największa ryba zawodów 10,30 kg złowiona przez Dariusza Kochanowskiego

5
Tajna broń "Wini-rig" okazał się skuteczny

Dzielnie również walczą stanowiska 11, 16 i 18 łowiąc po kilka karpi. Cały przeciwległy brzeg oczywiście oprócz „bankowej 11” pozostaje bez ryby.

6
Drużyna na st. 16 ze swoją zdobyczą

7
Wiesiu na st. 18 też daje radę

W międzyczasie w sobotnie popołudnie wyjazd delegatów do klubowego kolegi Łukasza, który to właśnie w dzień zawodów zaplanował swoje wesele !!!! Postanowiliśmy zorganizować Łukaszowi i jego małżonce Edycie krótką zasiadkę karpiową, która kosztowała ich kilka litrów ….. :).

12
W oczekiwaniu na Młodą Parę

13
Pan Młody nie dowierza, że udało się coś złowić

14
Para Młoda i ich okazy

Koledze Łukaszowi życzymy dużo czasu na karpiowe zasiadki, a jego małżonce Edycie dużo wyrozumiałości i cierpliwości :).

Niedzielny poranek okazał się również łaskawy dla łowiących na brzegu od strony plaży. Swoją największą rybę łowi najmłodszy zawodnik zawodów 5-letni Kornel Kraszewski, któremu udaje się samodzielnie wyholować karpia o wadze 5kg.

11
Kornel i jego 5 kilogramowa zdobycz

12
Na st. 18 u Piortka brały nie tylko karpie

Rywalizacja o podium jak zwykle bardzo ciekawa. Nieustanie trwa walka między stanowiskami 11, 12 i 18, dobrze radzi sobie również 16. Ostatecznie na 11 łowią karpia prawie 10kg i tym samym z przewagą nieco ponad 2kg nad drużyną z 12 wygrywają zawody.

13
Największy karp prawie 10kg złowiony przez Wojtka

 

Ostateczna klasyfikacja zawodów:

Miejsce
Stanowisko
Drużyna
Waga
Sztuki
1
11
Wojciech Szymański & Jerzy Sieczyński
31 500
5
2
12
Darek Kochanowski & Krzysztof Kiedrowski
29 200
5
3
18
Piotr Nowicki & Wiesław Łysik
18 250
4
4
16
Sławomir Bużyński & Dariusz Nowak
16 450
4
5
17
Winicjusz Białek & Bartosz Smoleń
8 950
1
6
14
Arkadiusz i Korneliusz Kraszewscy
8 100
2
7
13
Marek Myszka & Krzysztof Rekowski
5 350
1
8
8
Henryk Wdowczyk & Kazimierz Januszewski
5 200
1
9
7
Tomek Bruździński & Grzegorz Bieliński
3 100
1
10 - 14
bez ryby

Największa ryba zawodów - karp 10,3 kg, złowiony przez Dariusza Kochanowskiego

16
Pamiątkowe puchary dla zwycięzców

17Nagrody w postaci bonów zakupowych

18
Nagroda za największą rybę ufundowana przez patrona zawodów

Jako dodatkowy bonus dla wszystkich przyjezdnych uczestników zawodów rozlosowano nagrodę w postaci darmowego weekendu na Wandzinku. Nagroda trafiła również do zwycięskiej drużyny Wojciech Szymańskiego i Jerzego Sieczyńskiego.

Podsumowując całą imprezę należy zaliczyć do udanych, sympatyczna atmosfera, pełna integracja, nowe znajomości. Jeżeli chodzi o karpie to nie było tych największych ale biorąc pod uwagę upalną pogodę to i tak nie było najgorzej. Sukces odnieśli ci co potrafili wykorzystać dobre stanowiska i walczyć do końca.

Tę edycję zawodów patronował Salon Wędkarski CrazyCarp, który ufundował wspaniałą nagrodę za największą rybę oraz gdzie zwycięzcy mogli zrealizować bony zakupowe po atrakcyjnych cenach. Wielkie podziękowania dla właściciela sklepu Krzysztofa Skiby.

Dziękujemy również sponsorom: Ośrodek Szkolenia Kierowców „Fristajl” Dariusz Kęsik, firma „Projekt” Michał Dorsz, sklep wędkarski „Hobby” Kazimierz Januszewski oraz Markowi Myszce z-cy prezesa PZW Człuchów za ufundowanie napojów chłodzących dla wszystkich drużyn.
Wielki ukłon w stronę Leśnictwa Wałdowo, a w szczególności leśniczego Ryszarda Boryckiego za wydanie zgody na wjazd do lasu oraz biwakowanie.
Kolejne zawody już 13-15 września, a patronat nad nimi obejmie Nash Tackle & Baits Polska - Paweł Kiermaszek.

Do zobaczenia na kolejnych zawodach.
Z karpiowym pozdrowieniem Człuchowski Klub Karpiowy.

20
Uczestnicy II Towarzyskich Zawodów Karpiowych 2013

(zobacz więcej zdjęć)


Copyright © 2009 - 2011 CKK Człuchów. Designed by Maciej Wdowczyk
Strona zoptymalizowana dla rozdzielczości od 1024x768 pikseli. Zalecane przeglądarki: IE 7.0 lub wyższa, FF 3.0 lub wyższa.
Analiza oglądalniści: odwiedzin