PZW Człuchów  |  KONTAKT  |  LINKI 

WspółpracaBig Carp Portalcarp planetTCTTCTPomorski Portal KarpiowyCarp Trawel Teampelzer crazycarp sklep karpiowy eurofishing
Członkowie CKK

karpik
Karol Dziemiańczyk
Grzegorz
Grzegorz Berezowski
Winek
Winicjusz Białek
Łukasz
Łukasz Szeremeta
Bartek
Bartek Szmoleń
Darek
Darek Kęsik
Tomek
Tomek Kowcun
Karol
Karol Winiarski
Maciej
Maciej Wdowczyk
Piotrek
Piotrek Bartecki
Kaziu
Kazimierz JanuszewskiI Towarzyskie Zawody Karpiowe 2012

Dodano: 27.05.2012

W dniach 05-06 maja 2012r nad jez. Wandzińskim odbyły się pierwsze w tym roku Towarzyskie Zawody Karpiowe, których organizatorem był Człuchowski Klub Karpiowy. W bieżącym roku odbędą się 3 tego typu imprezy, z których każda jest objęta osobnym patronatem. Pierwszą z nich patronował www.sklep-karpiowy.pl, którego właścicielem jest Przemek Bździuch.

1Miejsce zbiórki


Na starcie stanęło 12 mocnych ekip głównie z Człuchowa i okolic, Chojnic i Gdańska. Po krótkiej odprawie startowej - przywitaniu gości, omówieniu regulaminu i rozlosowaniu stanowisk wszyscy rozjechali się na swoje "szczęśliwie wylosowane" miejscówki by móc się spokojnie przygotować w oczekiwaniu na dźwięk trąbki dającej o godz. 17.30 sygnał do rozpoczęcia zawodów.

1Na "9" wszystko już dopięte na ostatni guzik

Biorąc pod uwagę ubiegłoroczne zawody to stanowiska położone na prawo lub lewo od plaży dały dobre wyniki, natomiast cały przeciwległy brzeg poza stanowiskiem nr 9 praktycznie wypadł słabo. Czy tak również będzie i tym razem ....?

1Drużyna z siódemki w oczekiwaniu na branie

Jak to zwykle na zawodach bywa aura niestety okazała się niezbyt korzystna. Po ciepłych dniach i nocach z końcem kwietnia i początkiem maja nastąpiło załamanie pogody i o ile piątek i sobota jeszcze były do zniesienia to niedziela przywitała nas rano deszczem i spadkiem temperatury w okolice 5 st. C. Odbiło się to rówież na żerowaniu ryb, a w szczególności tych dużych.

1Niedzielny poranek

Pomimo złej aury nikt z karpiarzy nie narzekał tylko dzielnie podejmował walkę tym bardziej że każdy był świadony, że ma na włosie swoją "tajną broń" na którą na pewno coś się skusi. Pierwsza punktowana ryba zameldowała się w piątek wieczorem na stanowisku nr 8, potem na stanowisku 16 i 10 również złowili po 1 karpiu. Noc z piątku na sobotę okazała się szczęśliwa dla 10 gdzie "Wini & Bartek Team" zaczęli regularnie łowić karpie i tak już było u nich do końca zawodów. Złowili 11 karpi z których największy miał nieco ponad 6 kg i jak się potem okazało była to największa ryba zawodów. Już w sobotę zyskali przytłaczającą przewagę i stali się poza zasięgiem rywali.

1Baner zwycięskiej drużyny - trochę ucierpiał przez deszcz :)

Jak wiadomo nie tylko 1 miejsce jest punktowane zatem reszta drużyn musiała dalej ostro walczyć. Rywalizacja między 2 a 3 miejscem była pełna emocji aż do końca zawodów, a walkę o nie toczyły 3 drużyny ze stanowisk 7, 8, 9. Finał tej rywalizacji okazał się jednak szczęśliwy dla drużyny Łukaszów z Chojnic, którzy łowili na stanowisku nr 7, na trzecie miejsce wskoczył Grzegorz Berezowski i Darek Kochanowski ze stanowiska 8, natomiast Piotrek Bartecki i Tomek Drozd musieli się zadowolić 4 miejscem.

Ogólna klasyfikacja zawodów:

I miejsce - Winicjusz Białek i Bartosz Smoleń - 40.770 pkt
II miejsce - Łukasz Biesek i Łukasz Janikowski - 14.590 pkt
III miejsce - Grzegorz Berezowski i Dariusz Kochanowski - 11.120 pkt

IV miejsce - Piotr Bartecki i Tomasz Drozd - 9.750 pkt
V miejsce - Marek Myszka i Krzysztof Rekowski - 5.320 pkt
VI miejsce - Arkadiusz Kraszewski M. Falkowski - 3.760 pkt
VII miejsce - Maciej Wdowczyk i Karol Dziemiańczyk - 2.960 pkt
VIII miejsce - Henryk Wdowczyk i Kazimierz Januszewski - 2.380 pkt

1Nagradzane były miejsca od 1 do 5

1Zwycieski Team Wini & Bartek

1Zdobywcy II miejsca

1Zdobywcy III miejsca

1Zdobywcy IV miejsca

1Zdobywcy V miejsca

Podsumowując imprezę można zaliczyć do udanej, może mały niedosyt pozostał z braku dużych ryb jednak pomimo niezbyt przyjemnej pogody można było wypracować jakieś brania. Atmosfera na zawodach również jak zawsze wspaniała. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za dzielną walkę do końca oraz przybyłym gościom, sędziom Mirkowi i Tomkowi za sumienną i nielekką pracę. Leśnictwu Wałdowo za wydanie zgody na wjazd do lasu oraz biwakowanie. Wielkie podziękowania dla patrona imprezy Przemka Bździucha - www.sklep-karpiowy.pl to dzięki niemu mogliśmy zakupić w jego sklepie wspaniałe nagrody. Już teraz zapraszamy wszystkich na kolejną imprezę, która odbędzie się w dniach 20 - 22.07.2012r, a patronat na nią obejmie sklep wędkarski Eurofishing.

Do zobaczenia w lipcu.
Z karpiowym pozdrowieniem Człuchowski Klub Karpiowy.

2
Uczestnicy I Towarzyskich Zawodów Karpiowych

Copyright © 2009 - 2011 CKK Człuchów. Designed by Maciej Wdowczyk
Strona zoptymalizowana dla rozdzielczości od 1024x768 pikseli. Zalecane przeglądarki: IE 7.0 lub wyższa, FF 3.0 lub wyższa.
Analiza oglądalniści: odwiedzin