PZW Człuchów  |  KONTAKT  |  LINKI 

WspółpracaBig Carp Portalcarp planetTCTTCTPomorski Portal KarpiowyCarp Trawel Teampelzer crazycarp sklep karpiowy eurofishing
Członkowie CKK

karpik
Karol Dziemiańczyk
Grzegorz
Grzegorz Berezowski
Winek
Winicjusz Białek
Łukasz
Łukasz Szeremeta
Bartek
Bartek Szmoleń
Darek
Darek Kęsik
Tomek
Tomek Kowcun
Karol
Karol Winiarski
Maciej
Maciej Wdowczyk
Piotrek
Piotrek Bartecki
Kaziu
Kazimierz JanuszewskiI Towarzyskie Zawody Karpiowe 2013

Dodano: 15.06.2013

W dniach 30.05 do 02.06.2013 na jeziorze Wandzińskim odbyły się pierwsze w tym sezonie Towarzyskie Zawody Karpiowe organizowane przez Człuchowski Klub Karpiowy będące jednocześnie. Patronat nad zawodami objął sklep wędkarski Eurofishing z Zabrza oficjalny przedstawiciel produktów firmy Tandem Baits. Patronat medialny natomiast objął Głos Bałtycki. Do rywalizacji w zawodach przystąpiło 15 dwuosobowych zespołów. Startowali stali bywalcy ale również pojawiło się kilka zupełnie nowych drużyn, które chciały spróbować swoich sił aby przechytrzyć wandzińskie karpie.

1
Dobrze wylosowane stanowisko to klucz do sukcesu


Po odprawie startowej - przywitaniu gości, omówieniu regulaminu i rozlosowaniu stanowisk wszyscy rozjechali się na stanowiska. O godz. 17.30 sędzia Mieciu dał sygnał do rozpoczęcia zawodów.

2
Drużyna na st. 18 solidnie miesza zanetę

Humory dopisywały wszystkim zarówno tym co wylosowali bankowe na tym zbiorniku "skrajne" miejscówki jak i tym którzy polosowali trochę gorzej, ale w końcu to wyczekiwane po długiej zimie zawody więc same uczestnictwo to już powód do szczęścia. Należy wziąć pod uwagę fakt, że ta edycja zawodów będzie trwałą 4 dni więc wiele w tym czasie może się wydarzyć.

3Właściwa strategia może dać dobry wynik

Pogoda jak to na zawodach bywa okazała się mało łaskawa, swoje oblicze pokazały chyba wszystkie pory roku od deszczu, burzy i gradu po upalne pory dnia. Ktoś by zadał sobie pytanie czy w taką pogodę można coś złowić? Odpowiedź brzmi - oczywiście że można o ile potrafi się łowić i łowi się na jeziorze Wandzińskim.

4
Dobra taktyka zawsze zaowocuje rybką na macie

Jako pierwsze zaczęły łowić stanowiska 12 i 18 usytuowane na tym samym brzegu od strony plaży. Już po 1 dobie było widać że jednak drużyna z 18 wysunęła się zdecydowanie na 1 miejsce. W ciągu dnia obudził się rówinież przeciwległy brzeg gdzie od czasu do czasu poszczególne stanowiska zaczęły łowić ryby.

5
Drużyna na st. 12 w oczekiwaniu na kolejnego karpia

6
Nico - wierny kompan karpiowych karpiowych zasiadek i smakosz pelletów

7Duecik ze st. 18

8
Czajnik z największą rybą zawodów

Dramaturgi zawodom dodał niedzielny poranek. Co prawda drużyna z osiemnastki zapewniła sobie przytłaczającą przewagę nad rywalami prowadząc zdecydowanie to miejsca 2 i 3 nie były jeszcze rozstrzygnięte. Rywalizacja o niższe stopnie podium trwała między stanowiskami 9 a 10 do końca zawodów. Obydwie drużyny złowiły taką samą liczbę ryb jednak z niewielką przewagą 0,41kg potyczkę wygrała drużyna ze stanowiska 9.

9
Karp ze stanowiska 9 zagwarantował ostatecznie dobre 2 miejsca

Ogólna klasyfikacja zawodów:

1m - Biesek Łukasz i Janikowski Łukasz (Chojnice), 15 ryb - 76,80 kg
2m - Kowcun Tomasz i Dariusz Kęsik (Człuchów), 5 ryb - 21,69 kg
3m - Winicjusz Białek i Bartosz Smoleń (Stołczno/Człuchów), 5 ryb - 21,28 kg
4m - Sebastian Buczkowski i Kardach Marcin (Tuchola), 4 ryby - 19,41 kg
5m - Marek Myszka i Krzysztof Rekowski (Człuchów/Przechlewo), 4 ryby - 18,65 kg

6m - Michał Dorsz, Łukasz Szeremeta (Człuchów), 3 ryby - 13,56 kg
7m - Bruździński Tomasz, Bieliński Grzegorz (Chojnice), 2 ryby - 11,10 kg
8m - Berezowski Grzegorz, Kochanowski Dariusz (Człuchów), 1 ryba - 5,04 kg
9m - Kraszewski Arkadiusz, Falkowski Mateusz (Gdańsk), 1 ryba - 4,83 kg
10m - Stawiarz Jerzy, Drozd Tomasz (Człuchów/Przechlewo), 1 ryba - 4,25kg

Największa ryba zawodów - karp 8,17 kg, złowiony przez Łukasza Janikowskiego

9
Zdobywcy I miejsca

10Zdobywcy III miejsca

13
Monika jako jedyna kobieta uczestnicząca w zawodach również otrzymała upominek

Podsumowując imprezę można zaliczyć do udanej, może mały niedosyt pozostał z braku dużych ryb jednak pomimo niezbyt przyjemnej pogody można było wypracować jakieś brania. Jednak patrząc na statystyki to w sumie złowiono 43 karpie o średniej wadze 5,2 kg. Atmosfera na zawodach również jak zawsze wspaniała. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za dzielną walkę do końca oraz przybyłym gościom, sędziom Mirkowi "Mieciowi" za uczciwe i sumienne sędziowanie. Leśnictwu Wałdowo za wydanie zgody na wjazd do lasu oraz biwakowanie. Szczególne podziękowania dla patrona imprezy a był nim sklep wędkarski Eurofishing to dzięki niemu mogliśmy zrealizować bony zakupowe, które posłużyły jako nagrody. Podziękowania również dla patrona medialnego, którym był Głos Bałtycki. Już teraz zapraszamy wszystkich na kolejną imprezę, która odbędzie się w dniach 26 - 28.07.2013r, a patronat na nią obejmie salon wędkarski CrazyCarp z Kępna.

Do zobaczenia na kolejnych zawodach.
Z karpiowym pozdrowieniem Człuchowski Klub Karpiowy.

11
Uczestnicy I Towarzyskich Zawodów Karpiowych 2013

(zobacz więcej zdjęć)


Copyright © 2009 - 2011 CKK Człuchów. Designed by Maciej Wdowczyk
Strona zoptymalizowana dla rozdzielczości od 1024x768 pikseli. Zalecane przeglądarki: IE 7.0 lub wyższa, FF 3.0 lub wyższa.
Analiza oglądalniści: odwiedzin