PZW Człuchów  |  KONTAKT  |  LINKI 
Pogoda
Pogoda dla regionu

WspółpracaBig Carp Portalcarp planetTCTTCTPomorski Portal KarpiowyCarp Trawel Teampelzer crazycarp sklep karpiowy eurofishing
Członkowie CKK

karpik
Karol Dziemiańczyk
Grzegorz
Grzegorz Berezowski
Winek
Winicjusz Białek
Łukasz
Łukasz Szeremeta
Bartek
Bartek Szmoleń
Darek
Darek Kęsik
Tomek
Tomek Kowcun
Karol
Karol Winiarski
Maciej
Maciej Wdowczyk
Piotrek
Piotrek Bartecki
Kaziu
Kazimierz JanuszewskiPuchar Człuchowskiego Kubu Karpiowego

Dodano: 03.08.2014

W dniach 23-27 lipca 2014 na jez. Wandzińskim odbyły się długo oczekiwane przez wielu karpiarzy zawody o Puchar Człuchowskiego Klubu Karpiowego. Jak co roku zawody na Wandzinku cieszą się dużym zainteresowaniem, tak było i tym razem, tym bardziej że pula nagród była znacznie większa niż do tej pory.

1miejsce zbiórki gotowe do przyjęcia zawodników

2

Organizacja tych zawodów była możliwa dzięki licznym sponsorom oraz organizacjom które do tego się przyczyniły. Wielkie podziękowania należą się sklepom karpiowym Crazy Carp i Carp World za ufundowanie nagród oraz realizację bonów zakupowych dla zwycięzców, firmie AJGROUP dystrybutorowi odzieży wodoodpornej i obuwia wędkarskiego marki PROS za ufundowanie spodniobutów i woderów dla zwycięzców, firmie PROVIDENT za ufundowanie 5 indywidualnych nagród. Nie można tutaj pominąć również organizacji medialnych takich jak Świat Karpia, Dziennik Bałtycki oraz Polska Federacja Wędkarstwa Karpiowego, które objęły zawody patronatem medialnym. Podziękowania należą się również Nadleśnictwu Człuchów za zezwolenia swobodnego wjazdu do lasu w obrębie stanowisk wędkarskich dla wszystkich uczestników zawodów.

Jeżeli chodzi o samą imprezę to niech żałują ci co nie byli … startowały drużyny z Mińska Mazowieckiego, Gorzowa, Gdańska, Bydgoszczy, Chojnic i Człuchowa.

3Jedna ryb złowiona przez "Jokerów"

4Ryba ze stanowiska nr 10

5Na st. 12 też brały

5Jedna z ryb zwycięzkiej drużyny na st. 18

7Największa ryba zawodów - karp 12,80 kg złowiona przez Kazimierza Januszewskiego na stanowiskiu 16

8Najmłodszy uczestnik Kornliusz Kraszewski w gotowości do zacięcia

9Wszystko pod bacznym okiem sędziego

11
Artur - sympatyk kompieli błotnych ze swoją kolejną zdobyczą

10Wini - mistrz zig riga sukcesywnie punktuje

11Jedna z najpiękniejszych ryb zawodów karp pełnołuski 11,90 kg złowiony na st. 16

Uważamy, że była to najlepsza impreza ze wszystkich które były dotychczas zorganizowane przez Człuchowski Klub Karpiowy. Dopisało właściwie wszystko, piękna pogoda, bardzo dużo ryb, wspaniała integracja oraz adrenalina do samego końca, cóż więcej potrzeba ….? Zwycięskie okazały się stanowiska położone na zachodnim brzegu czyli 18 i 16, nieźle wypadło stanowisko 14 "plaża" oraz na wschodnim brzegu stanowiska 3 i 7. Słabiej wypadły stanowiska skrajne, które zawsze liczyły się w czołówce. Świadczy o tym, że z powodu upalnej pogody ryba zeszła na głębszą wodę i brała praktycznie z samego środka. Wiele ryb zostało złowionych z toni metodą zig rig.

Klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco:

1m. Piotr Nowicki, Wiesław Łysik - 105,70 kg,  15 ryb
2m. Marek Myszka, Kazimierz Januszewski - 104.45 kg ,  13 ryb
3m. Winicjusz Białek, Bartosz Smoleń - 100,05 kg ,  17 ryb
4m. Artur Butyński - 86,96 kg ,  12 ryb
5m. Arkadiusz Kraszewski, Korneliusz Kraszewski - 86,10 kg ,  13 ryb
6m. Przemysław Zgódka, Bartosz Tymiński - 72,65 kg ,  12 ryb
7m. Tomasz i Grzegorz - 39,10 kg ,  6 ryb
8m. Piotr Bartecki, Łukasz Biesek - 27,25 kg ,  4 ryby
9m. Maciej Wdowczyk, Michał Dorsz - 15,10 kg ,  2 ryby
Największą rybę złowił Kazimierz Januszewski - karp lustrzeń o wadze 12,80 kg.

Jak widać pierwsze 3 drużyny osiągnęły wynik powyżej 100 kg, a różnica między 1, a 3 miejscem wynosi niespełna 6 kg czyli praktycznie 1 ryba mogła przetasować czołówkę, a było to możliwe ponieważ karpie brały do samego końca zawodów.
Jeżeli chodzi o statystyki to złowiono 94 karpie o łącznej masie 637,35 kg. Średnia waga 6,78 kg. Taki wynik to dobra wróżba na kolejne zawody. Jak widać łowisko klubowe jest dobrze zarządzane, z roku na rok łowi się coraz więcej ryb. Karpie mają się tam dobrze i mają dobre przyrosty.

11Wszystko już przygotowane - czekamy na przybycie laureatów

12Łowca największej ryby

13Zwycięzka drużyna

14V-ce mistrzowie

15III drużyna zawodów

15IV jednoosobowa drużyna zawodów

15V 3-osobowa drużyna zawodów

Duża ilość złowionych ryb spowodowała to, że nasi sędziowie mieli pełne ręce roboty, w związku z tym należą się szczególne podziękowania dla Tomasz Kowcuna (Sędzia główny zawodów), Dariusza Kęsika, Henryka Wdowczyka, Grzegorza Berezowskiego, Dariusza Labenca i Krzystofa Kiedrowskiego.

16Laureaci zawodów

Przed nami kolejne i za razem ostatnie zawody w tym sezonie. Będzie to I Pomorski Puchar SBS Tactical Bait, którego sponsorem jest sklep wędkarski SUMIK z Zabrza. Zawody te odbędą się w dniach 25-28 września 2014. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy i do zobaczenia nad wodą.

Więcej informacji i zdjęć z zawodów można zobaczyć na naszym profilu klubowym facebook klikając tutaj

Z karpiowym pozdrowieniem Zarząd CKK Człuchów

Copyright © 2009 - 2011 CKK Człuchów. Designed by Maciej Wdowczyk
Strona zoptymalizowana dla rozdzielczości od 1024x768 pikseli. Zalecane przeglądarki: IE 7.0 lub wyższa, FF 3.0 lub wyższa.
Analiza oglądalniści: odwiedzin