PZW Człuchów  |  KONTAKT  |  LINKI 

WspółpracaBig Carp Portalcarp planetTCTTCTPomorski Portal KarpiowyCarp Trawel Teampelzer crazycarp sklep karpiowy eurofishing
Członkowie CKK

karpik
Karol Dziemiańczyk
Grzegorz
Grzegorz Berezowski
Winek
Winicjusz Białek
Łukasz
Łukasz Szeremeta
Bartek
Bartek Szmoleń
Darek
Darek Kęsik
Tomek
Tomek Kowcun
Karol
Karol Winiarski
Maciej
Maciej Wdowczyk
Piotrek
Piotrek Bartecki
Kaziu
Kazimierz JanuszewskiPolskie zawody karpiowe w Holandii

Dodano: 15.10.2012

W zawodach organizowanych przez portal www.ryby.nl udział wzięło 12 polskich par. Impreza odbyła się dzięki uprzejmości koła wędkarskiego HSV "Hoop op Geluk" na zbiorniku "Watergoor" w miejscowości Nijkerk w środkowej Holandii. Turniej był o tyle nietypowy że uczestnikami byli wyłącznie zawodnicy pochodzenia polskiego.
Była to pierwsza tego rodzaju oficjalna impreza na terenie Holandii. Sponsorami nagród był holenderski producent przynęt karpiowych “Martin SB” i sklep wędkarski "Hareco Hengelsport".
Część z puli pieniędzy została przekazana na cele dobroczynne Fundacji "Peuterfonds" która organizuje imprezy wędkarskie dla dzieci specjalnej troski, oraz na wsparcie projektu "Spiegel Karper Projecten". Którego celem jest zarybianie holenderskich wód karpiem.

z0
Karpiowe klamoty


Tuż po losowaniu stanowisk okazało się, że nie będzie łatwo. Łowisko należy do kategorii trudnych technicznie. Pokryta bujną roślinnością linia brzegowa oraz głębokość zbiornika utrudniały decyzje w wyborze właściwego miejsca na umieszczenie zestawów.

z1Nasze stanowisko

Wiatr sprzyjał drużynom ulokowanym na zachodnim brzegu. Wykorzystując panujące warunki oraz doświadczenie stanowisko 12 (Dorota Woźniak, Julian Staciwiński – Polonia Carp Team) zapoczątkowało rywalizacje wynikiem 3.92kg.

z2
Pierwsza ryba zawodów


Sporadyczne brania "na zachodzie" przyniosły jedynie 2 ryby po pierwszej nocy. Drugą rybę złowili Grzegorz Rynkun i Przemysław Dymkowski - Ryby.nl ze stanowiska 7. Ten wynik utrzymał się do soboty południa.

z3

Sytuacja uległa zmianie drugiej nocy, zmiana kierunku wiatru szybko przeniosła spławy na przeciwną część zbiornika. Efektem była pierwsza sztuka po stronie wschodniej. Jak sie później okaże wystarczyło to by uplasować się na trzeciej pozycji. Najwięcej emocji dostarczyło ostatnie pół godziny imprezy, kiedy to złowiono największą rybę zawodów która umocniła stanowisko 7 na drugiej pozycji. Różnica 94 gramów utrzymała się tylko przez chwilę bo 12 minut przed końcem 12-stka dołowiła rybę o wadze 6,26 kg i na tym zakończyliśmy zmagania.

z4
Mały ale waleczny karp Karola wywalczył dla nas 4 miejsce


Organizacja imprezy jest kolejnym krokiem w walce z negatywnym wizerunkiem polskiego wędkarza. Pokładamy nadzieję że na stałe zagości w grafiku imprez organizowanych nad holenderskimi wodami. Umacniając w Holendrach wyobrażenie Polaka łowiącego dla sportu i przyjemności. Jednocześnie chcemy podziękować wszystkim uczestnikom za wspaniale spędzony czas w duchu fair play i C&R.

Tabela wyników:

1 miejsce
Dorota Woźniak, Julian Stawiciński (Polonia Carp Team) z wynikiem 4 ryb o wadze:
1. 3,92 kg, 2. 6,08 kg, 3. 9,72 kg, 4. 6,26 kg

2 miejsce
Grzegorz Rynkun, Przemysław Dymkowski (Ryby.nl) z wynikiem 2 ryb o wadze:
1. 8,42 kg, 2. 10,36 kg

3 pozycja
Marcin Bytniewski, Jarek Duda (Carrum/Ryby.nl) z wynikiem 1 ryby o wadze:
1. 6,12 kg

4 pozycja
Karol Trochimski, Piotr Bartecki (Polonia Carp Team/Ryby.nl) z wynikiem 1 ryby o wadze:
1. 3,24 kg

Ogółem złapano 8 ryb o łącznej wadze 54,12 kg

Tomek 10 kg
Damska ekipa biorąca udział w zawodach


Pozdrawiam: Piotr Bartecki

(więcej zdjęć)

Copyright © 2009 - 2011 CKK Człuchów. Designed by Maciej Wdowczyk
Strona zoptymalizowana dla rozdzielczości od 1024x768 pikseli. Zalecane przeglądarki: IE 7.0 lub wyższa, FF 3.0 lub wyższa.
Analiza oglądalniści: odwiedzin